Kúzelníci z Wawerly

Kúzelníci z Wawerly

Kúzelníci z Wawerly

Kúzelníci z Wawerly je televíznym seriálom z produkcie Disney Channel. Seriál bol dokonca nominovaný na cenu Emmy. Jeho premiérová časť bola odvysielaná 12. októbra 2007 priamo na Disney Channel. Tvorcom seriálu je Todd J. Greenwald. V hlavných úlohách sa môžete stretnúť s menami, akými sú Selena Gomez, David Henrie, a v neposlednom rade Jake T. Austin. Momentálne sú vytvorené 4 série a na Slovensku a v Čechách sa stretávate so seriálom v polovici tretej série.

Dej sa odohráva okolo rodiny Russových, ktorá je tvorená z Alex (Selena Gomez), jej staršieho brata Justina (David Henrie) a samozrejme z mladšieho brata Maxa (Jake T. Austin). Alex má taktiež najlepšiu kamarátku Harper, ktorú stvárňuje Jennifer Stone. Traja súrodenci patria do skupiny kúzelníkov a žijú spoločne s taliansko-americkýcm otcom Jerrm (David DeLuise) a matkou Theresou (Maria Canals Barrera).

Deti majú zakázané používať všetky kúzla bez dozoru. Problém je však v tom, že len jeden z nich bude mať v dospelosti magické schopnosti. O tom, kto z nich to bude sa rozhodne v kúzelníckom turnaji. Ich otec Jerry túto súťaž v minulosti vyhral, avšak svoje schopnosti predal bratovi, aby sa mohol oženiť s Theresou. Alex sa dosť často dostáva do problémov pri používaní magických schopností a starší brat Justin sa ju snaží presvedčiť o tom, aby nerobila ďalšie zbytočné problémy, a tak sa ju snaží naučiť čo najlepšiemu mravnému správaniu.

Seriál je určený najmä pre mladšie divácke obecenstvo, avšak pokiaľ máte aj Vy radi svet plný kúziel a potrebujete z času na čas vypnúť pri televízii, tak Kúzelníci z Wawerly sú dobrou voľbou aj pre Vás.

Napíš komentár